stylovekolobezky.cz > Blog > Proč je koloběžkování dobré?

Proč je koloběžkování dobré?

Všichni víme, že sportovní aktivity a pohyb jsou důležité a zdraví prospěšné. Koloběžkování je proto vhodnou aktivitou pro všechny věkové kategorie. Jaké výhody má pravidelné koloběžkování? Čemu pomáhá a na co si dát pozor?

Zpevňuje svalstvo a chrání páteř

Největší výhodou koloběžky je, že hravou formou zpevňuje svalstvo. Pokud to myslíte s koloběžkou vážně, zjistíte, že to není jen taková hračka. Profesionálové dokáží při sprintu dosáhnout na koloběžce rychlost i 40 km/hod. Koloběžkováním nezpevníte jen stehenní svaly, ale díky němu zpevníte páteř a kosterní svalstvo.

Je třeba si však vybrat koloběžku přiměřenou výšce. Dbejte na to, aby vaše dítě při koloběžkování nemělo nepřirozené držení těla. Pokud máte bolesti zad, odložte kolo a vyzkoušejte koloběžku. Zpevněné svalstvo páteře napomáhá správnému držení těla.

Střídejte nohy

Důležité pravidlo při jízdě na koloběžce je pravidelné střídání odrazových nohou. Pokud byste se totiž odráželi pouze jednou nohou, došlo by k nerovnoměrnému zatížení nohou a svalstva, což by vám mohlo uškodit. Každý si musí najít vlastní způsob i rytmus střídání. Zkuste nohy střídat po pěti odrazech a uvidíte, zda vám tento interval vyhovuje.

Koloběžkování na delší tratě je fyzicky náročná aktivita, díky které můžete hravě zhubnout, nezapomínejte však pravidelně doplňovat tekutiny.

Koloběžka SkiScooter lyžování na cestě smarTrike Z7

Koloběžka SkiScooter je perfektně navržena tak, aby se nezatěžovala kolena, ale aby byly aktivní svaly na nohách. Patentovaný pružinový systém vytváří odpor, který generuje zrychlení, přičemž vzniká jedinečný freestyle zážitek z jízdy, přesně jako při lyžování!

Navigace