stylovekolobezky.cz > Blog > Bezpečnost i na koloběžce

Bezpečnost i na koloběžce

Touží vaše dítě po koloběžce? Dětské koloběžky patří k těm hračkám, které u dětí rozvíjejí motorické schopnosti, koncentraci a zlepšují reflexy. Děti se však nejprve musí naučit na koloběžce správně jezdit, takže první zkušenosti se bez pádů neobejdou. Jak můžeme ochránit své dítě?

Nasadit přilbu

Ke koloběžce nepochybně patří dětská přilba. Nepodceňujte tuto ochrannou pomůcku, protože má velký význam při ochraně hlavičky dítěte. Nezáleží na tom, jak rychle dítě jezdí. Stačí nečekaná překážka na cestě nebo nepozornost a vaše dítě si může ublížit. Při nákupu přilby si dávejte pozor na to, jaká je velikost přilby, zda není dítěti příliš velká a jaká je její věková vhodnost. Také není na škodu zjistit, zda přilba splňuje bezpečnostní standardy. V případě ochranných pomůcek se nevyplatí šetřit. Rozhoduje kvalita, ne cena.

Chrániče na ruce a nohy

Všichni malí sportovci, kteří se prohánějí na koloběžkách, bruslích, skateboardech, by měli nosit chrániče. Mezi základní chrániče řadíme chrániče na kolena, lokty a zápěstí. Pád a nárazy při sportu jsou vždy nepříjemné a s kvalitními chrániči se dítě vyhne nepříjemným nárazům a odřeninám. Kolena a lokty patří k velmi citlivým místům, která je třeba při sportování opravdu chránit.

Chrániče vybírejte podle věku dítěte a velikosti samotných chráničů. Pozorně si všimněte, kde byly chrániče vyrobeny. Sáhněte raději po produktech se značkou Evropské unie. Budete mít u nich jistotu, že splňují bezpečnostní normy a standardy EU. Tyto chrániče jsou obvykle i kvalitnější, pohodlnější a dokáží lépe zajistit ochranu vašeho dítěte.

Hledáte svému chlapci či holčičce pěknou koloběžku? Výběr je víc než jen bohatý. Navštivte dětské koloběžky a vyberte tu pravou.

Navigace